Preloader image
Title Image

BEKÇİ TUR KONTROL SİSTEMİ

Proximity Bekçi Tur Kontrol Sistemi

Ücretsiz Türkçe Yazılım

Devriye Tur Sistemi; Belirli alanların, belirlenen zaman aralıklarında kontrol edilip edilmediğini tespit etmek, güvenlik görevlilerinin görevleri süresince belirlenen bölgeden ayrılmadan bölgenin kontrolünü sağlaması amacıyla kurulan sistemlerdir.

Sistem; Akıllı kalem,güvenlik tomu,kontrol noktası ve kontrol programı olmak üzere 4 elemanla istenilen raporu hazırlar.

Çalışma Prensibi; Güvenlik görevlisi kendisine verilen tomu akıllı kaleme bir kez okutarak göreve kimin başladığını belirler ve görev süresince belirlenen alandaki kontrol noktalarını belirlenen sıraya göre akıllı kaleme okutarak bölgedeki kontrol edilen noktaları rapora hazır hale getirir. Belirli periyotlarda (Günlük, haftalık veya aylık) akıllı kalem bilgisayara bağlanarak bölgenin hangi saatlerde kimler tarafından kontrol edildiği raporlanır.

Akıllı Kalemden Alınabilecek Raporlar

– Akıllı kalem bilgisayara bağlandıktan sonra kontrol programı açılarak Seçilen iki zaman dilimi arasında Güvenlik görevlisi belirlenen noktaları hangi tarih ve saatlerde kontrol etmiş?
– Güvelik görevlisi ne kadar zaman boş kalmış? (tur atmamış)
– Bölgeyi hangi görevliler dolaşmış?
– Güvenlik görevlisi kendisine belirtilen tur saatlerini kaç kez ihlal etmiş?
– Bölgedeki herhangi bir noktaya kaç dk arayla uğranmış, o nokta kaç dk boş kalmış?
– Program bu raporların hepsini tek rapor halinde verebildiği gibi tarihe, görevliye, noktaya, vardiyaya görede ayrı ayrı verebilmektedir.

OPAX Proximity Bekçi Tur Kontrol Sistemi (Fener özellikli) Güvenlik tur kontrolünü proximity teknolojisi ile yapan devriye tur kontrol sistemidir.

OPAX proximity bekçi tur kontrol sistemi, yaygın olarak kamu güvenliği bürolarında, demiryollarında, orduda, postada, telekomünikasyonda, mobil iletişimde, tahıl ambarlarında, petrol sanayinde, otoyollarda, kurumsal ve ticari merkezlerde, otellerde, kısaca güvenlik kontrolünün gerektiği her yerde kullanılır.

Ürün Özellikleri

– Darbelere dayanıklı özel alüminyum çelik alaşımlı malzemeden üretilmiştir.
– Fener özelliklidir.
– Kart Türü: EM  125 Khz’tir.
– Flash bellek güvenliği ile veriler korunmalı ve güvenilirdir. Kayıtları uzun süre saklamak için yüksek kapasiteye sahiptir, veri kaybı veya kasıtlı değiştirmeler engellenilebilir.
– Okuma esnasında titreşim ve ışık göstergesi mevcuttur.
– Verilerin aktarımı için USB modülü kullanılır.
– Lityum pil, düşük güç tüketimi ve uzun pil ömrü mevcuttur.
– Tam dolu pil ile 30.000’den fazla okuma yapabilir.
– 300.000 kayıt okuma kapasitesi vardır.
– Üzerinde şarj olan pil ve şarj makinesi ile birlikte gelmektedir.
– 6 adet tom birlikte satılmaktadır.
– Türkçe program ücretsizdir…

Bekçi Tur Kontrol Sistemi nedir? Sistem nasıl çalışır? Bekçi Tur Kontrol Sistemi nedir?

Bir bekçi tur kontrol sistemi çalışanların farklı zamanlarda yapmış olduğu turları kayıt altına alan bir sistemdir. Bu sistem çalışanların yapması gerektiği belirlenmiş alanlardaki turlarını doğru bir şekilde yaptıklarını ispat eden, legal durumlar ve sigorta kayıtları için teminat oluşturan bir sistemdir. Bu sistem, çalışanın yaptığı turda zamanında olması gerektiği önemli noktada olup olmadığını kaydeder. Bu sistemin içerisinde bir adet okuyucu, bir adet usb kablosu, RFID taglar, bekçi ID kartı ve yazılım bulunmaktadır.

Sistem nasıl çalışır?

Bekçi her kontrol noktasında aktive edilen bir reader taşır. Kontrol noktaları elektronik hafıza kartları, RFID veya manyetik şeritler gibi proximity mikroçipler içerebilir. Tur sırasında, reader kontrol noktalarının seri numaralarını tarih ve zamanla birlikte kaydeder. Bir tur tamamlandığında, bilgiler belli bir lokasyona sahip seri numaralarının bulunduğu bilgisayara alınır (örn. Kuzae Kapısı, Hücre No.1, vs.).

Ayrıca reader, aynı zaman periodu içerisinde veya sıralı oluşabilecek kontrol noktası aktivasyonlarının kopyalanmasını gözardı edebilecek şekilde programlanabilir. Bilgisayar yazılımı readerdan aldığı datayı düzenlenmiş bir şekilde olmayan kontrol noktalarının veya turların bilgileriyle birlikte rapor olarak yazdırabilir. Bu durumda yönetici bütün bilgileri kontrol etmek zorunda kalmaz.

Devriye Tur Kontrol Sistemleri

Belli periyotlarla kontrol edilmesi gereken, devriyeye çıkılmasına ihtiyaç duyulan her yerde kullanılan, bir çok farklı amaca ve kullanıma hizmet eden, hızlı, el tipi, kurulumu ve kullanımı kolay otomasyon ve devriye tur sistemleridir. Fabrika, depo, şantiye, askeri birlikler vb. mekanların güvenliğinden sorumlu personelin hangi güvenlik noktasını, ne zaman kontrol ettiğini belirleyen ve alınan verileri otomatik olarak yazılım üzerinden raporlayan bilgisayar tabanlı devriye tur kontrol sistemidir. Bekçi devriye kontrol sistemi, bekçi tut kontrol, bekçi kontrol, bekçi devriye sistem, güvenlik devriye sistemi, bekçi tur sistemi, tom kalemi, bekçi saati, tur sistemleri.