Preloader image
Title Image

ALARM SİSTEMİ

Alarm Sistem Ekipmanları

Alarm sisteminin merkezi olan panel, hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, su baskını vb. alarm durumlarında algıladığı sinyalleri isteğe bağlı olarak sizin belirlediğiniz önemli kişilere yada Mavi Teknoloji Alarm İzleme Merkezine iletir. Elektrik kesintilerine karşı panelin içine yerleştirilmiş olan akü sayesinde uzun bir süre sistemin idamesi sağlanır.

Alarm Paneli

Alarm sisteminin merkezi olan panel, hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, ambulans vb. alarm durumlarında algıladığı sinyalleri isteğe bağlı olarak sizin belirlediğiniz önemli kişilere yada Mavi Teknoloji Alarm İzleme Merkezine iletir. Elektrik kesintilerine karşı panelin içine yerleştirilmiş olan akü sayesinde uzun bir süre sistemin idamesi sağlanır.

Şifre Paneli

Harici Alarm sisteminizin kontrol edilmesini sağlayan ünitedir. Bu panel ile sistemi devreye alabilir, devre dışı bırakabilir ya da sistemi programlayabilirsiniz.

Harici Siren

Alarm anında yüksek ses ve ışık ile çevreyi uyaran ve caydırıcı özelliği olan cihazdır. Genellikle bina cephelerine ve daire kapılarının üstüne yerleştirilmesi uygun olur.

Dahili Siren

İç ortamlarda yüksek sesli uyarı veren cihazdır.

Lens

Sistemin kurulduğu mekana giriş riski olan kapı ve pencerelerin üzerine takılan, kablolu ve kablosuz modelleri de olan dedektörlerdir.

Hareket Dedektörü (PIR)

Mekan içiresine belirli noktalara yerleştirilerek belli bir hacmin üzerinde hareket eden canlıları algılayan dedektörlerdir. Kablolu ve kablosuz modelleri olduğu gibi evcil hayvan bulunan mekanlarda kullanılmak üzere hayvan algılamayan modelleri de bulunmaktadır.

Panik Butonu

İsteğe göre sesli veya sessiz ayarlanabilen, herhangi bir acil durum anında yardım çağrısı yapmaya yarayan butondur. Aynı zamanda uzaktan kumanda cihazları da panik butonu olarak kullanılabilmektedir.

Isı Dedektörü

Ortamdaki duman yoğunluğuna karşı hassas olan yangın ihbar dedekötürüdür. Sistem kurulu olmasa bile kesintisiz çalışmaya devam eder.

Gaz Dedektörü

Normalin üzerinde oluşan gaz yoğunluğunu tespit eden cihazdır.

Darbe Dedektörü

Darbe ve sarsıntılara karşı duyarlı olan ihbar dedektörüdür.

Su Baskını Dedektörü

Su baskını durumlarında alarm durumu oluşturan dedektördür.

Su Baskını Dedektörü

Telefon hattı olmayan yerlerde GSM şebekesi kullanılarak haberleşmeyi sağlayan iletişim aracıdır.

Uzaktan Kumanda Cihazı

4 Programlanabilir buton ile Hırsız Alarm Sisteminizi evinizin içindeyken veya evden çıkarken devreye alabilir, bir tuşla devre dışı bırakabilir ve aynı zamanda acil ihtiyaçlarınız için panik düğmesine basarak yardım isteyebilirsiniz.