Preloader image
Title Image

KARTUŞ TONER DOLUM

 • TONER DOLUM

  Toner Dolum Hizmetlerimiz aralıksız devam
  etmektedir.Kaliteli Hizmet ve
  Uygun fiyat avantajıyla hep yanınızdayız

 • TONER SERVİS

  Toner Dolum ve Muadil Toner servisimiz
  vardır.

 • MUADİL TONER

  Muadil Toner Satışlarımız aralıksız
  devam etmektedir.Bütün Marka
  Model yazıcılar için arayabilirsiniz.

Dolum öncesi kontrol testi: Firmamıza getirilen her toner kartuş, dolum öncesi baskı testinden geçirilir ve içindeki her parçanın durumu çıktı alınarak incelenir. Bu testler sonucunda toner kartuşların doluma uygunluğu belirlenir ve herhangi bir arızası tespit edilen parçanın değişmesine karar verilir.

Parçaların bakımı ve detaylı temizlik: Dolum yapılacak toner ve kartuşlar tamamen sökülüp, Tüm parçaları (OPC Drum, Doctor Charging Blade, Wiper Drum Blade, Primary Charge Roller, Magnetic Roller, Recovery Catcher Blade, Magnetic Roller Sealing Blade vs…) ve dişli sistemlerin özel solüsyonlarla bakıma alınır ve detaylı temizlik işleminden geçirilir. Toner haznesinde (hopper) ve atık kutusunda birikmiş toner tortuları temizlenir.

Arızalı ve aşınmış parçaların değişimi: Daha önce defalarca dolum yapılmış ve gereken bakım işlemleri yapılmamış veya kendisine özel üretilmiş tonerin kullanılmamasından dolayı zarar görmüş toner kartuşların parçaları zamanla aşınırlar. Bu aşınma da sizin baskı kalitenizi düşürür. Bu durumda kullanım ömürlerini doldurmuş parçalar yenileri ile değiştirilir.

Dolum işlemi: Bakım ve/veya parça değişimi işlemleri sonrası, kartuşların toner hazneleri kendilerine özel üretilen ve orjinel miktarda tonerle doldurulur ve özenle bakımı yapılan parçalar dikkatlice birleştirilir. Yeniden doldurulan kartuşlarda kullanılan toner kalitesi, verimlilik ve baskı kalitesi açısından çok önemlidir. Diğer önemli faktör ise çıktı sayısı; bunun için her tip kartuşun kendi kapasitesinde toner konulması şart.

Test: Dolum işlemi sonrası kalitenin sağlanması için yazıcı ile gelen toner kartuşlar bir çok testten geçirilir (düşük nem oranı testi, verimlilik testi, yoğunluk testi, gri tonlama testi). Bilgisayar kontrollü yazıcılarımızla alınan baskı kalitesi test çıktıları incelenir ve baskıdaki değişikleri gözlemleyerek mükemmel sonuçlar hedeflenir. Ancak en iyi çıktı veren toner kartuşlar kullanıcıya teslim edilir ki bu da %100 GARANTİ vermemizi sağlar.

YAZICI GARANTİSİ BOZULUR MU ?
Yazıcınızın garantisi bozulacak diye dolum yaptırmaktan çekiniyor musunuz? Öyleyse gelin birlikte basit bir hesap yapalım.Örneğimiz için orta ölçekli bir firmayı ele alalım. X firması, ofiste kullanılmak üzere çok fonksiyonlu siyah beyaz bir lazer yazıcı alıyor. Bu firma ayda ortalama 1 toner tüketiyor. Çok fonksiyonlu bir lazer yazıcının fiyatı piyasada ortalama 550,00 TL civarındadır. Garantisi ise 2 yıldır. Bu firma garantinin bozulmasından çekinip orijinal toner almayı seçerse;

Ayda 1 toner = ~145,00 TL
Senede 12 toner = 145 x 12 = 1.740,00 TL
2 Senede = 1.680 x 2 = 3.480,00 TL (Bu paranın %80’i yurtdışına ödeniyor, kullanmayıp attığınız tonerler çevreyi kirletiyor.)

2 Sene boyunca tonere ödenecek para yaklaşık 3.480,00 TL olacaktır. Peki bu bedel ne pahasına ödenecek? 550,00 TL’lik bir makinenin garantisi bozulmasın diye mi?

Bir de şöyle bir hesap yapalım. X firması dolum yaptırmayı tercih etsin. Dolum fiyatı siyah beyaz bir lazer yazıcı için ortalama 30,00 TL’dir.

Ayda 1 toner dolum = ~25,00 TL Orijinale göre tasarruf = 120,00 TL
Senede 12 toner dolum = 25 x 12 = 300,00 TL Orijinale göre tasarruf = 1.440,00 TL
2 Senede = 300 x 2 = 600,00 TL Orijinale göre tasarruf = 2.880,00 TL

Bu hesaba göre ayda 120,00 TL tasarruf yapan firma 4 Ay sonra 480,00 TL tasarruf ile yazıcıyı amorti edecektir. İki yıl boyunca ise yazıcıyı 6 kez amorti etmiş olacaktır.

Bu hesap kullanılan yazıcıya göre değişiklik gösterir. Bazı cihazlar kendini 1 dolumda bile amorti ederlerken bazı cihazların amortisi 5-6 dolumda olabilir.
Dolum yapılan toner yada kartuşun yazıcıyı bozma ihtimali yoktur!
Bu bilgiyi de verdikten sonra sizi tekrar düşünmeye davet ediyoruz.

Dolum mu, Orijinal mi?